Як вибирати витяжки на кухню
Витяжка — пристрій, призначений для очищення повітря в кухонному приміщенні від продуктів горіння, запахів і диму. Пристрій нагадує вентиляційну систему примусового типу з 1 або 2 моторами, системою фільтрації та повітропроводом. Витяжки на кухню монтуються з розрахунком на відведення забрудненого повітря за межі приміщення через природну вентиляцію або отвори в стіні. Малу частку асортименту займають моделі, що працюють тільки в режимі рециркуляції.
Основні критерії вибору витяжки
Щоб купити витяжку для кухні відповідно до площі приміщення і вимог користувача, потрібно враховувати:
- продуктивність пристрою: від 244 куб. м/год до 1 500 куб. м/год повітря може бути оброблено або відведено;
- розміри (ширина вбудовування та ін.);
- тип матеріалу, використаного у виробництві обладнання.
Від того, наскільки якісна витяжка, залежить і репутація виробника. Марки, що мають великий досвід роботи у сфері виробництва, готові запропонувати широкий вибір функціоналу та гарантію до 10 років.
Технічні особливості
Більшість моделей витяжок мають однакову внутрішню конструкцію. Відрізняє пристрої зовнішній вигляд, який і визначає їхню назву. Якщо обладнання встановлено правильно і додатково закрито шафою кухонного гарнітура, розгледіти його можна тільки нахилившись над плитою — буде видно повітрозабірну решітку. Усередині пристрою розташовані:
- Щиток і загальний корпус. Зовнішня оболонка обладнання виконується зі сталі (нержавіючої, пофарбованої). Можуть бути присутні елементи з ударостійкого скла, дерева. Попереду пристрою розташований щиток, який виготовляється зі скла або металу.
- Лампа. Підсвічування присутнє в більшості витяжок. Вона доповнює дизайн, повідомляє про роботу обладнання (коли сила шуму не висока) і полегшує турботи господині. Деякі моделі мають окремий вимикач освітлення.
- Електродвигун. Визначає продуктивність пристрою, потужність якого зазначається в паспорті. Корпус електродвигуна зазвичай захищений додатковим щитом.
- Клемна колодка. З'єднує дротові фіксатори, що активують роботу двигунів і вентилятора.
- Фільтр. Вугільний — потребує періодичної заміни на новий. Фільтр-жировловлювач присутній у більшості пристроїв середнього цінового діапазону і може бути багаторазовим (очищається мильним розчином) або підлягає заміні. Іноді передбачають додатковий вугільний фільтр або два види очищувачів.
Принцип роботи кухонних витяжок
Це обладнання можна розділити на три категорії:
- проточні пристрої;
- рециркуляційні агрегати;
- комбіновані витяжки.
Принцип роботи всіх трьох типів пристроїв полягає у втягуванні забрудненого і гарячого повітря, його подальшій фільтрації та виштовхуванні через систему вбудованої вентиляції назовні.
Проточні витяжки
Проточні витяжки пропускають повітря через кілька фільтрів, після чого воно виводиться в загальну або індивідуальну систему вентиляції будинку. Вони забезпечують якісне очищення і мають високу продуктивність (до 1200 кубометрів на годину і вище). До мінусів відносять необхідність прокладання додаткових вентканалів від витяжки до системи вентиляції в стінах. Крім того, проточні пристрої шумні, але при цьому ефективні на кухнях, де постійно готується багато їжі.
Рециркуляційні витяжки
Рециркуляційні витяжки зазвичай встановлюються під шафою над плитою. Такий варіант установки робить їх малопомітними, тому не впливає на зовнішній вигляд кухні. Це рішення для невеликих приміщень, але також і для тих, які орієнтовані на мінімалізм. Наприклад, для кухонь у скандинавському стилі. Абсорбційні пристрої такого типу пропускають повітря через вбудовану систему вугільних фільтрів, після чого випускають його назад на кухню. Вони підійдуть, коли зайвий шум небажаний і не можна підключитися до системи вентиляції.
Комбіновані пристрої
Останній тип — комбіновані пристрої, які поєднують можливості перших двох розглянутих категорій, вони можуть працювати і як проточні, і як абсорбційні. Перемикання між режимами роботи виконується за необхідності залежно від інтенсивності використання плити або з урахуванням сезону.
Додаткові критерії вибору
Крім основної функції витяжки, варто звернути увагу на інші важливі аспекти:
- Швидкісні режими. Налаштування виконують через вимикач витяжки з перемиканням швидкості вентилятора. У сучасних пристроях регулятор вентиляції розрахований на 2 і більше швидкостей.
- Панель управління. Рідкокристалічний сенсорний або інформаційний дисплей. У недорогих витяжках присутні тільки кнопки.
- Інтелектуальна система. Здатна виконувати функції “відкладений старт”, “таймер”, “голосове управління”.
Типи витяжок
Вивчаючи витяжки на кухню, в першу чергу варто задуматися про принцип роботи обладнання:
Проточні системи
Поглинають брудне повітря, очищають його і виводять по трубах повітропроводу за межі приміщення. Кінець повітропроводу вбудовується в систему природної вентиляції або спеціально виконаний отвір, на якому встановлюють випускні вентиляційні решітки.
Рециркуляційні системи
Такі витяжки кухонні прості в експлуатації: шнур живлення включається в розетку, центробіжний вентилятор приводиться в рух кнопками системи управління. Пристрої поглинають забруднене повітря і пропускають його через фільтри, повертаючи в приміщення очищеним.
Існує градація витяжок за зовнішнім виглядом і типом монтажу:
- Вбудована. Компактність конструкції дозволяє монтувати витяжки в кухонний гарнітур і робить їх непомітними.
- Настільна. Монтується до стіни або ставиться на кухонний гарнітур біля плити.
- Купольна. Область решітки повітрозабору має форму купола, що дозволяє збільшити максимальну площу захоплення повітря.
- Нахилена. Панель, в якій розташований всмоктуючий механізм, нахилена до варильної поверхні.
- Острівна. Підійде для монтажу над плитою, встановленою в центральній частині приміщення.
- Плоска. Буває тільки циркуляційною, має компактний розмір, переважно плоску конструкцію.
- Телескопічна. Панель з фільтрами висувається в зону плити в міру необхідності.
- Т-подібна. Витяжки кухонні з вираженою всмоктуючою поверхнею і потужною трубою, що переходить у повітрозабірник.
Кухонні витяжки в експлуатації
Витяжки кухонні прийнято включати за 5 хвилин до початку приготування їжі і вимикати через 15 хвилин після.
- Періодично проводьте чистку щитка, корпусу (за можливості) і повітрозабірної решітки від забруднень. Попередньо відключайте пристрій від мережі.
- Оскільки витяжки на кухню поставляються тільки з фільтрами, заздалегідь уточніть періодичність їх заміни/чистки.
- Слідкуйте за роботою пристрою. Якщо шум стає помітнішим, зверніться до фахівця за діагностикою.
Вартість обладнання
Представлений діапазон цін дозволяє купити витяжку в Києві та Україні від 1025 грн. Вартість безпосередньо залежить від продуктивності пристрою: чим нижча швидкість всмоктування повітря в куб.м/год, тим воно дешевше. Якщо дозволяє бюджет, можливо купити витяжку дорожче, отримавши більш функціональний пристрій: чим більше режимів, тим вища вартість. Верхня межа ціни на преміум моделі — 66279 грн.
Коли потрібна витяжка на кухню, ціна також залежить від:
- розмірів (ширини вбудовування);
- типу.
-
Витяжки кухонні новинки ціна в Україні в 2024
-
Хіти продажу категорії Витяжки кухонні в Україні в 2024
-
Найдешевші Витяжки кухонні
-
Популярні Витяжки кухонні в Україні в 2024
Доставка по Україні
На сайті ТВ-Світ Ви знайдете один з найширших асортиментів планшетів, телефонів, аудіо-відео, великої та дрібної побутової техніки.
Ми доставляємо товар у Київ, Кременчук, Дніпро, Полтава, Харків, Львів, Одеса, Вінниця, Запоріжжя, Черкаси, Чернігів, Суми, Миколаїв, Херсон, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Рівне, Луцьк, Житомир, Ужгород, Кропивницький, Біла Церква, Кам'янське, Кривий Ріг, Павлоград, Нікополь, Ковель, Олександрія, Бердянськ, Умань, Мукачево, Сєверодонецьк, Чорноморськ, Бровари, Бориспіль, Бахмут, Новоград-Волинський, Біла Церква, Трускавець, Буча, Ірпінь, Дрогобич, Охтирка, Вознесенськ, Сміла.