Різновиди відеокарт у каталозі ТВ-Світ
Функціональні та технічні можливості комп'ютерів багато в чому визначаються використовуваною компонентною базою. Відеокарта забезпечує перетворення графічного образу в сигнал, що передається на монітор і формує зображення. Від параметрів адаптера залежить якість виведеної динамічної або статичної картинки.
Відеокарта призначена для встановлення в ПК і ноутбуки, і являє собою плати розширення. Вона підключається через універсальні або спеціалізовані слоти і виконує функції графічного прискорювача, знімаючи частину обчислювального навантаження з центрального процесора. Останнім часом можливості відеоадаптерів використовуються для виконання непрофільних завдань, таких як майнінг криптовалют.
Основні виробники відеокарт
Лідируючі позиції у сфері розробки відеокарт для всіх типів обчислювальної техніки займають дві компанії: AMD і nVidia. У каталозі ТВ-Світ представлена обширна номенклатура графічних адаптерів, які відрізняються великим різноманіттям типів і форм-факторів. У середовищі фахівців прийнято поділ графічних процесорів на кілька сімейств:
AMD/ATI Radeon
Комплектуються графічними чіпами серій R5, R7, R9, RX, HD, Pro та інших. Ці відеоадаптери забезпечують підтримку інтерфейсів PCI Express, включаючи останні версії x16 4.0 і x8 4.0, що робить їх придатними для професійного використання.
NVidia GeForce
Виробляються на основі лінійки графічних чіпів: 210, GT, GTX і RTX. Вони оснащуються сучасними запам'ятовуючими пристроями типу DDR, GDDR і SDDR з розрядністю від 32 до 352 біт залежно від моделі. Обсяг пам'яті варіюється від 512 МБ до 16 ГБ.
NVidia NVS
Графічні адаптери випускаються під брендами Palit, Zotac і PNY і оснащуються чіпами серії Quadro NVS. Ці плати розширення належать до професійних і використовуються у спеціальному обладнанні.
NVidia Quadro
Виробляються такими відомими компаніями як Dell і HP на базі графічного чіпа Quadro NVS. Відеоадаптери цього сімейства використовуються в комп'ютерній техніці різного призначення, від побутових до ігрових.
Провідні виробники адаптерів
- Asus
- Gigabyte
- Sapphire
- MSI
Форм-фактори відеокарт
Відеокарти випускаються в кількох варіантах виконання – форм-факторах:
- Стандартна (дискретна): Високопродуктивні, підключаються до високошвидкісної шини PCI Express.
- Низькопрофільна: Мають меншу ширину, ніж стандартні графічні адаптери, і підключаються до роз'ємів PCIe.
- Міні: Компактні карти, призначені для ноутбуків та інших компактних пристроїв.
- Зовнішня (eGPU): Оснащуються захисним корпусом із власним джерелом живлення, підключаються до комп'ютера через кабель.
Підсвітка та дизайн
Частина продуктивних відеокарт геймерського класу випускається з підсвіткою. На платах розширення встановлюються світлодіоди, які дозволяють надати системному блоку вигляд крутої ігрової станції.
Огляд основних параметрів відеокарт
Основу графічного адаптера становить процесорний пристрій, що забезпечує рендеринг зображень у форматах 2D і 3D. Сучасні моделі GPU мають складну архітектуру, порівнянну за продуктивністю з центральним процесором комп'ютера. Основні технічні характеристики відеокарт включають:
- Обсяг відеопам'яті: від 512 МБ до 11000 МБ
- Ширина шини пам'яті: від 32 до 4096 біт
- Підтримувана роздільна здатність: до 7680 × 4320 пікселів
- Тактова частота ядра: понад 1366 МГц
При роботі графічного процесора виділяється багато тепла, для його відведення відеокарти оснащуються системами охолодження. Вони можуть бути пасивними – металеві радіатори різних форм і розмірів, а також активними, з кулерами та електровентиляторами.
Роз'єми для підключення
Підключення моніторів до вбудованих або зовнішніх відеокарт здійснюється через стандартні роз'єми:
- DVI (включаючи версії -D, -I та Dual Link)
- DisplayPort (стандартний і mini)
- VGA
- HDMI (звичайний і mini)
- S-Video
- USB Type-C
При виборі відеоадаптера слід враховувати тип роз'єму, щоб уникнути необхідності використання перехідників, що знижує надійність з'єднання.
Функціональні можливості та особливості застосування
Відеокарти призначені для обробки графічного сигналу та вирішення деяких неспецифічних завдань. Адаптери можуть використовуватися для таких цілей:
- Майнінг криптовалюти: Високопродуктивні графічні процесори використовуються для швидкого перебору варіантів хеша при створенні нових блоків у блокчейні.
- Ігрові цілі: Професійні геймери використовують потужні графічні прискорювачі для формування зображення з високою роздільною здатністю та деталізацією.
- Професійні завдання: Відеокарти використовуються для роботи спеціальних програм, проєктування складних об'єктів, твердотільного моделювання та створення тривимірної анімації та відеоефектів.
Особливості вибору відеокарти
При виборі відеокарти для апгрейду або ремонту комп'ютера чи ноутбука враховуються параметри модернізованої системи та придбаної плати розширення. Важливими параметрами є:
- Тактова частота процесора
- Обсяг оперативної пам'яті
- Тип роз'єму
Скористайтеся унікальною можливістю вигідно придбати відеокарту з потрібними параметрами. Оформляйте заявку на сайті або телефонуйте на контактний номер. Співробітники інтернет-магазину ТВ-Світ організують швидку доставку вашого замовлення поштовими відправленнями або кур'єрськими службами. Також ви можете забрати покупку в пунктах видачі та шоу-румах.
Доставка по Україні
На сайті ТВ-Світ Ви знайдете один з найширших асортиментів планшетів, телефонів, аудіо-відео, великої та дрібної побутової техніки.
Ми доставляємо товар у Київ, Кременчук, Дніпро, Полтава, Харків, Львів, Одеса, Вінниця, Запоріжжя, Черкаси, Чернігів, Суми, Миколаїв, Херсон, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Рівне, Луцьк, Житомир, Ужгород, Кропивницький, Біла Церква, Кам'янське, Кривий Ріг, Павлоград, Нікополь, Ковель, Олександрія, Бердянськ, Умань, Мукачево, Сєверодонецьк, Чорноморськ, Бровари, Бориспіль, Бахмут, Новоград-Волинський, Біла Церква, Трускавець, Буча, Ірпінь, Дрогобич, Охтирка, Вознесенськ, Сміла.