Різні штативи
Штативи є важливим інструментом в арсеналі досвідченого фотографа та режисера. Це пристрій необхідний для фотоапарата та його подальшої фіксації. Кожен оператор хоча б раз стикався з проблемою тремтячих рук при фотографуванні або відеозйомці. Штативи дозволяють уникнути цієї неприємності, забезпечуючи стабільність та чіткість зображення.
Переваги використання штатива
Давно не секрет, що знімати за допомогою додаткової опори набагато простіше та зручніше. Фіксація штатива забезпечує рівне положення камери при виборі кадру. Якщо процес запису займає тривалий час – без цього елемента просто не обійтися. Наприклад, весільна фотосесія представляє собою трудомісткий процес підбору потрібного ракурсу та світла, найчастіше в статичному положенні.
Області застосування штативів
Сфера використання штативів практично необмежена. Однак, вони не підходять для динамічної зйомки в русі. Штативи часто можна зустріти на масштабних заходах, де працюють журналісти та кореспонденти. Для цих цілей зазвичай використовуються підлогові моделі.
Штативи підійдуть як професійним фотографам, так і початківцям. Існують лінійки професійної техніки, для роботи з якою потрібно володіти певними знаннями всіх нюансів та деталей. Без цих знань використання деяких моделей може викликати складнощі.
Для тих, хто тільки починає знайомство з таким видом приладів, випускаються аматорські варіації. Ці моделі характеризуються простотою в установці та легкістю у використанні. Розібратися з ними можна за допомогою невеликої інструкції, що пропонується виробником.
Окрім використання зі стандартними фотоапаратами, штативи можуть застосовуватися і зі смартфонами. Для цього чудово підходять спеціальні модифікації або різновиди з вбудованим режимом для телефону. Універсальні моделі використовуються практично з усіма типами знімаючої техніки.
Допоміжні аксесуари
Також варто одразу подбати про покупку додаткових аксесуарів, таких як штативна сумка. Вона полегшить транспортування девайсу на далекі дистанції і не займе багато місця в автомобілі. Найчастіше лямку можна надягати через плече, що робить перенесення ще зручнішим.
Різновиди штативів
Експерти та фахівці ділять всі штативи на кілька типів, виходячи з їх цільового призначення та технічних особливостей. Розглянемо основні категорії:
- Монопод: Інструмент на одній ніжці, який зручний та практичний. Моноподи важать менше і коштують дешевше, ніж триноги, при цьому за зручністю застосування вони анітрохи не поступаються аналогам. Вони легко маневрують, дозволяючи власнику нахиляти їх і змінювати положення.
- Відеоштатив: Основна перевага тут — висота, яка може досягати 180 см. Регулювання висоти здійснюється за допомогою невеликого важеля. За конструкцією відеоштатив має три міцні ніжки, які щільно закріплюють апарат.
- Настільний штатив: Невеликі розміри роблять його ідеальним для зйомки крупним планом. Висота таких штативів досягає близько 30 см. Підняття камери здійснюється за допомогою важеля, розташованого в нижній частині конструкції.
- Платформа: Змінний майданчик, який кріпиться до фото- або відеокамери, дозволяючи швидко встановити її на штатив. Платформи можуть бути вертикальними або горизонтальними і зазвичай відносяться до середнього сегменту продукції.
- Штативна головка: Важливий елемент, який можна замінити у разі зносу або поломки. Практично у всіх штативів є певна головка, але іноді вона потребує заміни.
Перед покупкою штатива, важливо відповісти собі на питання: для чого він потрібен? Часто покупки робляться без особливої потреби, і в результаті штативи лежать без діла. Визначте, наскільки штатив буде корисний для вашої роботи, щоб уникнути непотрібних витрат.
Доставка по Україні
На сайті ТВ-Світ Ви знайдете один з найширших асортиментів планшетів, телефонів, аудіо-відео, великої та дрібної побутової техніки.
Ми доставляємо товар у Київ, Кременчук, Дніпро, Полтава, Харків, Львів, Одеса, Вінниця, Запоріжжя, Черкаси, Чернігів, Суми, Миколаїв, Херсон, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Рівне, Луцьк, Житомир, Ужгород, Кропивницький, Біла Церква, Кам'янське, Кривий Ріг, Павлоград, Нікополь, Ковель, Олександрія, Бердянськ, Умань, Мукачево, Сєверодонецьк, Чорноморськ, Бровари, Бориспіль, Бахмут, Новоград-Волинський, Біла Церква, Трускавець, Буча, Ірпінь, Дрогобич, Охтирка, Вознесенськ, Сміла.