Для справжніх гурманів: кавомашини для будь-яких потреб
Кавомашина допомагає готувати ароматну каву з насиченим смаком, як професійний бариста. На ринку представлено величезну кількість типів і моделей пристроїв, які дозволяють варити різні напої: від міцного еспресо до ніжного латте. Завдяки різноманіттю рішень підібрати ідеальний варіант можна як для дому, так і для офісу, торгової точки та будь-якого іншого місця. Надійні прилади випускають Delonghi, Krups, Russell Hobbs, Philips, Jura та інші бренди.
Типи кавомашин
Зручність і швидкість приготування, а також смакові характеристики кави залежать від типу пристрою.
Автоматичні
Такі моделі прості та практичні у використанні. Щоб отримати напій, достатньо заповнити відсіки для зерен, води та молока, а потім натиснути кнопку. Пристрої виконують усі дії автоматично: від перемелювання зерен до викидання залишків гущі. Прилади оснащені програмами для приготування різноманітних напоїв. Вони відрізняються порівняно високою ціною, але забезпечують максимальний комфорт експлуатації.
Капсульні
Капсульні кавомашини також належать до автоматичного типу. Для варіння використовуються мелені зерна, спресовані в капсулу. У процесі приготування її проколюють спеціальною голкою. Потім через капсулу під тиском пропускається гаряча вода. Готовий напій надходить у чашку.
Переваги капсульних моделей:
- насичений смак і аромат кави;
- компактні розміри пристрою;
- низький рівень шуму.
Недоліки: обмежений вибір смаків, необхідність підбирати сумісні з обладнанням капсули.
Рожкові
Пристрої рожкового типу призначені для заварювання еспресо та напоїв на його основі. Назву ці кавоварки отримали від спеціальної ємності для меленої кави — рожка. Напій готується за допомогою гарячої води або пари, які під високим тиском проходять через подрібнені зерна. Така технологія забезпечує максимальне розкриття смаку та аромату кави. У процесі приготування на поверхні напою утворюється пінка. Деякі моделі доповнені функцією автоматичного вимкнення, вбудованим млинком і капучинатором для збивання молока.
Основні переваги рожкових рішень: висока швидкість приготування та малий витрата зерен. До мінусів відносять порівняно складний догляд за технікою та невелике різноманіття напоїв.
Комбіновані
Автоматична кавова машина, яка може готувати з зернової та меленої кави, називається комбінованою. Це великі пристрої, які підтримують велику кількість опцій і рецептів. Вони доповнюються функціями автоочищення, підігріву чашок, автоматичного ввімкнення та вимкнення тощо. Комбіновані варіанти дорогі, тому їх доцільно вибирати для корпоративного використання.
Потужність і тиск
При виборі моделі необхідно враховувати технічні характеристики.
Потужність
Від цього параметра залежить швидкість варіння кави. Машини потужністю 500–1000 Вт чудово підходять для дому, а 1500–2000 Вт — для офісу. Такі рішення забезпечують достатню продуктивність при невисокому споживанні електроенергії. Для комерційного використання необхідно вибирати пристрої з потужністю понад 2000 Вт.
Тиск
Тиск, з яким пара подається на мелені зерна, впливає на насиченість смаку. Чим вищий показник, тим міцніший і ароматніший напій. Для еспресо, латте та капучино достатньо 5–9 бар. Для любителів більш насичених напоїв оптимальний варіант — 15 бар. Більш високий тиск з можливістю його регулювання підтримують професійні пристрої.
Об'єм резервуара для води
Скільки порцій можна приготувати за раз, залежить від об'єму ємності для води. Кавомашини оснащуються резервуарами різних розмірів:
- маленькі (0,5–1 л) — для домашнього використання одним або двома людьми;
- середні (1–2 л) — для 4–5 користувачів;
- великі (від 2 л) — для офісів, де каву готують часто і у великих обсягах.
Основні режими
Моделі можуть підтримувати різні режими:
- еспресо — міцний і насичений смак;
- капучино — м'яка текстура завдяки молочній пінці;
- латте — ніжний смак завдяки великій кількості молока;
- ристретто — концентрована густа кава.
Кавові машини з автоматичними програмами дозволяють готувати одним натисканням кнопки.
Системи управління
Бюджетні прилади мають механічне управління, яке відрізняється простотою і надійністю. Пристрої з сенсорними панелями дозволяють виставляти більш точні налаштування, що допомагає дотримуватися різних рецептів. Просунуті варіанти оснащені Wi-Fi або Bluetooth для дистанційного управління через додаток на смартфоні. Користувач отримує доступ до збірки рецептів і налаштування пропорцій зерна, води та молока за допомогою зручного інтерфейсу.
Функції налаштування
У кавоварці можуть передбачатися функції регулювання:
- міцності — дозволяє готувати м'який або міцний напій;
- температури — допомагає контролювати насиченість смаку;
- об'єму — застосовується для різних рецептів.
Які додаткові функції отримує кавомашина
Комфорт експлуатації техніки залежить від наявності:
- Автоочищення — спрощує обслуговування приладу. Для очищення в резервуар з водою додаються спеціальні засоби.
- Підігріву чашок — попередньо нагріває чашки. Допомагає підтримувати правильну температуру напою.
- Вбудованого млинка — подрібнює зерна безпосередньо перед приготуванням. Це важливо для отримання ароматного та насиченого еспресо.
Матеріали і дизайн
На якість напою впливає те, з якими матеріалами стикаються зерна. Наприклад, керамічні жорна ідеально зберігають смак і аромат бобів, оскільки не нагріваються, на відміну від металевих варіантів. Пластиковий рожок або інші деталі можуть впливати на смакові властивості напою. Металеві елементи при зіткненні з кавою не змінюють його смак. Кавомашина з пластиковим корпусом легка і доступна за ціною, а з металевим — більш стійка до пошкоджень. Для комерційних цілей підходять моделі з комбінованих матеріалів, які забезпечують оптимальний баланс міцності, надійності та вартості.
-
Новинки 2025 в категорії Кавоварки
-
Хіти продажу категорії Кавоварки в Україні в 2025
Доставка по Україні
На сайті ТВ-Світ Ви знайдете один з найширших асортиментів планшетів, телефонів, аудіо-відео, великої та дрібної побутової техніки.
Ми доставляємо товар у Київ, Кременчук, Дніпро, Полтава, Харків, Львів, Одеса, Вінниця, Запоріжжя, Черкаси, Чернігів, Суми, Миколаїв, Херсон, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Рівне, Луцьк, Житомир, Ужгород, Кропивницький, Біла Церква, Кам'янське, Кривий Ріг, Павлоград, Нікополь, Ковель, Олександрія, Бердянськ, Умань, Мукачево, Сєверодонецьк, Чорноморськ, Бровари, Бориспіль, Бахмут, Новоград-Волинський, Біла Церква, Трускавець, Буча, Ірпінь, Дрогобич, Охтирка, Вознесенськ, Сміла.